Zpravodaj Československého sdružení uživatelů TEXu, ISSN 1211-6661, eISSN 1213-8185, http://bulletin.cstug.cz/
Issue homepage: http://bulletin.cstug.cz/bul20043-4.shtml, URL to PDF: http://bulletin.cstug.cz/pdf/bul_0434.pdf
Volume 14, Number 3–4, pages 190195, 2004. BibTEX source; DOI:10.5300/2004-3-4/190
Published by CSTUG, printed and distributed by Konvoj, s. r. o.
Web interface for document typesetting (in Czech)
Abstract: This article describes reasons of creation, features and facilities of system TEXonWeb. This system makes possible easy introduction to typesetting system TEX and offers possibility to create high quality documents without necessity to install TEX by using web browser.
Webové rozhraní pro sazbu dokumentů
Abstrakt: Jedním z nedostatků systému TEX je pomalá a komplikovaná instalace a konfigurace. Tento fakt někdy způsobuje nechuť začínajících uživatelů se s tímto systémem seznámit a pracovat s ním. Tento problém je dobře znám a byl diskutován i ve Zpravodaji CSTUG v anketě uživatelů TEXu (Polách, 2003). Bylo zde zmíněno, že tento problém by pomohlo vyřešit vytvoření webového rozhraní, které by simulovalo funkčnost TEXu. Popisovaný projekt TEXonWeb se snaží tyto nedostatky překonat a nabídnout prostředí pro představení vlastností sázecího systému bez nutnosti jej instalovat na vlastní počítač.
Následně lze tohoto webového stroje použít i pro zpřístupnění určitých typů dokumentů (dopisy, objednávky apod.) běžným uživatelům, přičemž centralizovaná správa pomůže zajistit správnost podle příslušných norem a doporučení.
Authors
Jan Přichystal Jiří Rybička
Cited-by CrossRef


Webpage prepared by editors of the journal.